Aynalı Nişan Tepsisi Yapılışı


Sponsorlu Bağlantılar


Aynalı Nişan Tepsisi 

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda son zamanların en çok tercih edilen ve nişanlarda yüzük merasiminde kullanabileceğiniz çok şık bir Aynalı nişan tepsisi modelini yazımızda bir araya getirdik.

Yapımını sizlere kademe kademe anlatacağız resim galerimizde bulunan aynalı nişan tepsisinin maliyeti yaklaşık 40-50 TL civarında farklılık gösteriyor. Aynalı nişan tepsisi için ilk olarak yaklaşık çay tepsisi ölçüsünde ayna kesdirmeyle başlıyoruz. Kestirdiğimiz  aynanın kenarlarını rodajlatıyoruz yani el kesmemesi için törpülüyoruz. Bu işlemleri mahallenizde bulunan camcılarda ayna kısmını halledebilirsiniz.

Daha sonra nişan tepsimizi süsleme işlemine geçiyoruz. Resim de gördüğünüz nişan tepsisi için kenar boncukları metresii 15-20TL arası değişiyor boncukları aksesuarcıdan tedarik ettikten sonra sıcak silikon ile tepsimizin çevresini dolanıyoruz.

Tepsimiz in boncuk süsleme işlemi bitince sıra kulp ve ayak işlemlerine geliyor kulp nişan tepsisini boncuklar ile gösteren şıklık katan en  önemli aksesuardır bu aksesuarları da silikon ile yapıştırarak aynalı nişan tepsimizin yazısına geçebiliriz. Bunuda çıkartma ve kumlama denilen yöntem ile Gelin ve Damat adayının adı yazılarak nişan tepsisi yapımı tamamlanır.

aynali-nisan-tepsisi-modelleri

Etiketler:, ,
900 G.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir