Bitkisel Yollarla Kepekten Kurtulun


Sponsorlu Bağlantılar


Bitkisel Yollarla Kepekten Kurtulun

Çok pratik olan bitkisel kür tarifi vereceğim.

 

1 ) Kepeğe Karşı Limon Suyu

Limon suyunu sadece kepeğe karşı değil saç köklerinizin güçlenmesi ve saçların doğal parlak kazanması içinde kullanabilirsiniz. Limon suyunu saç derinizde kullanmak  için saçlarınızı önce hafif bir şampuanla yıkayın. Nemliyken saç derinize parmak uçlarınızla masaj yaparak limon suyunu sürün. Yarım sat beklettikten sonra yine hafif bir şampuanla yıkayıp iyice durulayın. İyi durulamak önemli çünkü saçınızda limon suyu kalırsa ve güneşe çıkarsanız saç dipleriniz açılacaktır. Limon saç derisini temizler, fazla yağı alır ve köklerin güçlenmesini sağlar.

2) Kepeğe Karşı Aloe Vera

Aloe vera jeli kuru saç derisini yumuşatır ve saç diplerini güçlendirerek koparak dökülmelere karşı koruma sağlar. banyoya girmeden önce saç derinize aloe vera ile masaj yapın. 10 dk bekledikten sonra şampuanla yıkayın. bu uygulamayı kepek azalana kadar her gün tekrarlayabilirsiniz. Her gün saçlarınızı şampuanlamak kuruluğa eden olabileceği için, nemlendiricili hafif şampuan kullanın.

3) Kepeğe Karşı Hindistan Cevizi Yağı

Doğal yağların saç bakımında ne kadar önemli olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Kepeğe karşı en etkili doğal yağlardan biri de hindistan cevizi yağıdır. Duşa girmeden hindistan cevizi yağını masaj yaparak saç diplerinize sürün. Bir havlu sarıp yarım saat bekletin ve fırçayla saçlarınızı fırçalayın.Sonra ılık su ve şampuanla yağı saçınızdan çıkartabilirsiniz.

 

Etiketler:
555 G.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir