Eski Kot Pantolonundan Para Cüzdanı Yapımı


Sponsorlu Bağlantılar


Geri dönüşüm fikirlerinde bir güzel çalışma ile yine karşınızdayız. Eski kot pantolonlarınızı yada eski kot kıyafetlerinizi değerlendirmek evde güzel zaman geçirmek için bu çalışmayı yapmanızı tavsiye ederiz.

Kot pantolon ve kumaş dan neler yapılabileceği ile ilgili farklı çalışmalarımızı da Nasıl Yapılır  kategorimizde bulabilirsiniz. Eski kot pantolondan para cüzdanı yapmak için gerekli malzemelerimiz ;

1-) Eski yada kullanmadığımız kot pantolon

2-) Kalıp İçin tas veya kapak

3-) Makas, İğne ve iplik

4-) Fermuar

5-) Süsleme için keçe türü aksesuarlar

Çalışmamıza ilk olarak kot pantolonumuzu sert bir zemine yatırarak bozuk para cüzdanı yapacağımız kısmı kalıp kullanarak kesiyoruz. Yapacağınız ölçüye göre kalıp için tas yada tabak kullanabilirsiniz.

Kalıbı kotun üzerine yerleştirerek işaretliyoruz ve iki parça çıkartıyoruz.Kestikten sonra iki parçayı renkli ipler ile birleştiriyoruz daha sonra da fermuarımızı dikerek üzerine keçeden yada kurdele gibi süsler ile süsledikten sonra para cüzdanımızı kullanabiliriz. Bu çalışmayı çocuklarınız ile beraber yaparak hem güzel bir çalışma hazırlamış olacaksınız hemde çocuğunuzun el becerisi kazanmasına yardımcı olacaksınız.

Eski Kot Pantolonundan Para Cüzdanı Yapımı Resimli Anlatım

 

Etiketler:, ,
884 G.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir