Gazete Desenli Oje Yapımı


Sponsorlu Bağlantılar


Değerli Blog Dolusu okurları bu yazımızda sizlere gazete baskısı desenli oje nasıl yapılır ve nasıl uzun süre kalıcı olur bunu anlatmaya çalışacağız.

Bugüne kadar tv veya sosyal ağlar gibi paylaşım sitelerinde belki görmüş olabilirsiniz tırnak üzerinde yazılı ojeleri. Peki bunları nasıl yapıyorlar ve nasıl yazıyorlar diye hiç düşündünüz mü? Cevabınız evet düşündüm ise işte bugün o düşüncenize ışık olacak ve sizlere gazete desenli oje yapımını anlatacağız.

Gazete Baskısı Desenli Oje Yapımı

Malzemeler:

  1. Açık Renk Oje
  2. Deodorant
  3. Gazete Kağıdı
  4. Makas
  5. Aseton
  6. Oje Üzeri Koruycu Cila

Uygulanışı:

Evet şimdi sıra bu işin nasıl yapıldığını anlatmaya geldi. Uygulanışı oldukça basit. İlk önce açık renk ojemizi tırnaklarımıza uyguluyoruz. Burada ojenin açık renk olmasını özellikle vurguluyoruz çünkü koyu renkte gazete baskısındaki yazılar okunamayabilir.

Daha sonra gazete sayfasında tırnak ebatlarımızdan biraz daha büyük olacak şekilde küçük parçalar kesiyoruz. Tırnağımızda kuruyan ojenin üzerine hafif deodorant sıktıktan sonra kestiğimiz gazete kağıdı parçalarını hafif şekilde tırnaklarımıza bastırıyor ve yazıların ojemize geçmesini bekliyoruz.

Bu işlemi tüm parmak tırnaklarımıza ya da istediğiniz tırnaklarınıza uyguladıktan sonra, yazıların uzun süre kalıcı olması için tırnaklarımıza koruyucu cila ya da şeffaf oje sürerek işlemi sonlandırıyoruz.

Bu yazımızı beğendiyseniz paylaşarak hem bize destek olabilir hem de arkadaşlarınızında bunu okuyarak uygulamasına katkıda bulunabilirsiniz.

İşte Uygulama İle İlgili Görseller;

Etiketler:, ,
2.043 G.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir