Günlük Etkileyici Makyaj Teknikleri


Sponsorlu Bağlantılar


Günlük Etkileyici Makyaj Teknikleri

Erkekler çoğu zaman makyaj yapan bayanların yavaş olduğundan geç hazırlandıklarından yakınmışlardır. Bayanlar da kendi tarafından düşündüğü zaman haklı yanları vardır nasıl olmasın ki elbise , ayakkabı seçimi , saç ve makyaj derken haliyle zaman yetmemektedir. Makyajsız dışarı çıkmak da doğru olmadığından dolayı hayatlarının vazgeçilmesi haline gelen makyaj çoğu zaman gidilecek yerden tutun da giyilecek kıyafete kadar sürekli olarak değişim göstermek zorundadırlar.

Bugün yazımızda bayanların vazgeçilmezi olmazsa olmazı makyaj hakkında sizlere tüm bilinenleri bu yazımızda bir araya getirdik. En çok hangi makyaj yapılır nasıl uygulanmalıdır günlük makyaj yaparken nelere dikkat etmek gerekir bu konulara değineceğiz.

Günlük Makyajın İlk Üç Aşamasını Ele Alacak Olursak ;

İlk olarak Ten Üzerine makyaj ; Makyaj farklı yapılan makyajda  günlük yapılan makyajda  uygulamalar çok önemlidir. Doğal bir makyaj yapmak istiyorsak dikkat etmemiz gereken kısım doğal görüntü sağlamak için makyaj yapılmayan günlerde teninizi iyice yıkayıp ve tonikle temizlemek şarttır ve nemlendirici kremde kullanmak oldukça önemlidir. Bu şekilde günlük hayatta küçük bir cilt bakımı bile makyajınızı daha güzel doğal görünmesini sağlayacağını unutmayın.

Günlük MakyaJ Nasıl Yapılmalıdır

Tenimizi iyice temizledikten sonra ten renginize uygun BB kremi veya fondöten tercih etmeniz gerekmektedir. BB kremi kullanımı şu şekildedir yüzünüze noktalar halinde sürüp parmağınız ile kremi iyice ovalayarak dağıtmanız gerekmektedir.

Günlük makyaj yaparken teninize uyguladığınız makyajın kusursuz olmasını istiyorsanız mutlaka aydınlatıcı kullanmanız gerekmektedir. Ve diğer bir sizi güzel gösterecek ve dikkat çekici bir dudak görünümü için dudaklarınızın üst kısmının ortasına aydınlatıcı sürebilirsiniz aynı şekilde aydınlatıcıyı elmacık kemilkleriniz ve kaşlarınızın alt kısımlarına da sürmeniz etkili dolgun bir dudak görüntüsü sağlayacaktır. Bu şekilde başarılı bir makyajı tamamlamak için pembe yada şeftali tonlarında allığınızı elmacık kemiklerinize sürerek başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Günlük Makyaj yapımı

Göz ve Dudak Makyajı : Göz makyajını yaparken abartı makyajdan kaçıyoruz bu şekilde bakışları ön plana çıkarmış oluyoruz bunun için yapmamız gerekn ise kirpiklerimize siyah maskara ile uygulama yaparak siyah göz kalemi kullanıp ve gözlerimizin etrafınıda çerçevelersek bu şekilde günlük makyajımızın göz makyajı kısmını tamamlamış oluyoruz. Sıra dudak makyajına gelince ise  bu senenin trend tonlarından olan nude tonlarında ruj renklerden kullanmamız yeterli olacaktır ve dudak mayajımızı yaparken nude tonları yanında dudak balımına kullanmanızı tavsiye ederiz.

Günlük MakyaJ Nasıl Yapılır

Günlük MakyaJ Nasıl Yapılır

  • Günlük makyajın dudak , göz ve ten makyajlarının nasıl yapıldığını ve uygulamaları yazımızda anlattık simdi ise sırası ile makyaj yapımı sırasında takip etmeniz gerekn önemli adımları sıralayalım
  • Kaliteli bir makyaj yapmak için bakımlı bir cilde sahip olmamız gerekmektedir bunun için de makyaj öncesi cilt temizliğimize dikkat ediyoruz önce yıkayıp daha sonra tuniğ ile temizliyoruz.
  • Daha sonra günlük makyaj için temiz cildimize fondetenimizi sürüyoruz.
  • Göz makyajı aşamasında ise etkileyici bir gözler için göz çevresini ve kapaklarını fondöten renginizden iki ton açık renkteki kapalı pudra uyguluyoruz. Bu şekilde daha aydınlık gözlere ulaşmış olacağız.
  • Göz kalemi kullanırken ise gözlerinizin büyük yada küçük olması etkili olacağından dolayı küçük göze sahip iseniz gözlerinizin alt iç kısmını ve üst iç kısımlarına ten renginize uygun göz kalemleri sürmeniz gerekmektedir. Göz makyajında bu uygulamaları başarılı bir şekilde yaptıktan sonra isteğinize uygun eyeliner kullanabilirsiniz.
  • Eyeliner kullanmakta zorlanıyor iseniz de bunun yerine flormar göz kalemi kullanabilirsiniz.
  • Günlük makyajda önemli unsurlardan biriside gözlerin vazgeçilmezi maskara ve rimel kullanırken dikkat etmelisiniz sürerken aşağı doğru bakmak daha iyi sonuçlar ortaya çıkartacaktır.
  • Daha sonra ise ten renginize en uygun allığınızı da sürmelisiniz.
  • Elmacık kemikleriniz eğer çok belirğin ise bunu daha da ön plana çıkartmak için ten renginize uygun olarak allığınızı kullanabilirsiniz.
  • Günlük makyajın son adımında anlatacagımız ise dudak makyajında rujların yogun gözükmesi için rujunuzu kullanmadan önce dudaklarınıza nemlendirici sürmeniz yeterli olacaktır.
Etiketler:, ,
965 G.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir