Kavurma Nasıl Yapılır


Sponsorlu Bağlantılar


KAVURMA NASIL YAPILIR?
Kurban bayramının  gelmesiyle kavurma yemeğinin nasıl yapılacagı herkes tarafından şüphesiz merak edilenler arasındadır. Kurban etini ne kadar dinlendirmemiz gerekir , kavurma yemegi yaparken etimizin yumuşak olabilmesi için neler yapmamız gerekir merak edilen tüm sorularınızı bu yazımızda bulabilirsiniz.
Kavurma Tarifi İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir
 * 100gr kuyruk yağı
 * 1kg koyun butu
 * Yeteri kadar tuz , kekik ve karabiber
KAVURMA TARİFİ
İlk olarak kuyruk yağını ice ince dograyarak tencerede sararana kadar kavuruyoruz. Daha sonra kuşbaşı dogramış oldugumuz butu ilave ettikten sonra kısık ateşte yaklaşık olarak kendi suyunda 1 saat kadar pişiriyoruz. Arada sırada tenceremizi silkeleyerek etimizin yağ ile temasını sağlıyoruz. Etimiz piştikten sonra üzerine karabiber , tuz kekik ilave ederek servis yapıyoruz.
DANA KAVURMA İÇİN GEREKLİ MALZEMELER
 
 * 1 kğ yagsız dana kuşbaşı
 * Pulbiber , tuz , karabiber ve kekik
DANA KAVURMA TARİFİ
Dana kavurma için ilk olarak kuşbaşı dogradıgımız etimizi tenceremize koyuyoruz ve orta ateşte etin kendi bıraktıgı suyunda haşlamaya bırakıyoruz , haşlanıp kendi suyunu çektikten sonra bir çay bardağı sıcak su ilave ettikten sonra haşlamaya devam ediyoruz. Daha sonra haşlanan etimizi beklemeye alıyoruz ve tenceremize yag ekleyip tekrar etimizi ailave ediyoruz sonra üzerine sırası ile pulbiber , karabiber , kekik ve tuzumuzu ekleyip karıştırıyoruz
Etiketler:, ,
1.086 G.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir