Kehribar Bebek Diş Kolyesi Ne İşe Yarar?


Sponsorlu Bağlantılar


Kehribar bilinenin üzeri taş değildir kehribar kozalaklı ağaçların reçinesinin fosillenmiş hali olup içerdiği amber asit yüzde yüz doğal antibiyotik olmakla beraber ikinci yüzyıldan beri şifa amaçlı kullanıldığı bilinmektedir. Özellikle bağişkanlığı güçlendirme amaçlı olarak yeni doğan bebeklerde kullanılması tavsiye edilmektedir.

  • Kehribar etkisini 24 ile 48 saat içinde göstermektedir.
  • Bebeklerde kehribar kullanımı gözetim altında iken takılması ve ebebeym gözetimi olmadığı ortamlarda KESİNLİKLE kullanılmamalıdır.
  • Kehribarın yat etkisi yoktur.
  • Kehribar tene değdiği zamanlarda ve sürekli takıldığında etkisini gösterdiği ortaya çıkmıştır.
 Kehribar bebeklerde özellikle diş çıkarma zamanlarında huzursuz olduğu zamanlar bileklik , kolye yada halhal olarak kehribar takılır ise vücut ısısından içerdiği şifalı olarak bilinen yağlar suksinit ve amber asiti deri tarafından emilerek kan dolaşımına geçmektedir.
 – Bebeklerde kehribar diş amaçlı olarak kullanılacak ise kolye olarak almanız gerekmektedir.
 – Bebekler diş çıkartma evresinde salya akmaları yaklaşık 4-5 ay döneminde kehribarın kullanılması tavsiye edilir.
 – Bu dönemde bağışıklık sistemi zayıfladığından dolayı bağışıklığı güçlendirmek için kehribar kullanılmaktadır.
 – Kehribarın bir diğer en öenmli özelliği ise ağrıları kesmesidir. Bebekler diş çıkartma sırasında diş etleri baskı yapıldığından ağrı ortaya çıkmaktadır. Kehribar kolyesi kullanımı ile bu ağrıyı azalttığı ve diş etini rahatlattığı bilinmektedir.

Kehribar Taşı Hamile İken Kullanımı ; Hamile dönemlerinde bir çok hastalık ortaya çıkmaktadır. Kehribar kolye ile hamile iken kullanımda boğaz enfeksiyonları , troid bezi gibi hastalıkları yok ettiği gözlenmektedir.

Ayrıca hamilelik sırasında aşırı gerginlik ve stres altında iken kehribar kolyeyi sol kola çift dolayarak bileklik olarak kulanmanızdada stresi gerginliği almaktadır.

Lohusa iken kehribar taşı kullanımı: Lohusa dönemlerde kehribarı vücüttaki elektriği almak için bilekte veya sol elde kullanılarak depresyonu engellediği bilinmektedir.

Kehribar Bebek Diş Kolyesi

Etiketler:, ,
1.115 G.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir