Kışın Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir ?


Sponsorlu Bağlantılar


Kışın Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kışın makyaj yaparken bu mevsimde giydiğimiz kıyafetlere en uygun renk , doku ve görünüme ideal makyaj yapılması gerekir. Kışın yapılan makyajlarda ilk akla gelen kırmızı ve bordo dudaklar kuyruklu eyeliner , kusursuz bir ten ve dumanlı gözler akla gelmektedir. Kış makyajında farklı tene sahip olanlar farklı tonlarda olup oldukça iddialı olmaktadır. Bu yazımızda en ideal kış makyajı nasıl yapılır bu yazımızda ele alacağız.

İlk olarak cilt kusurlarına değinecek olursak cilt kusurlarını kapatırken dikkat edilmesi gereken en önemli kısım gözaltı morlukları dır. Göz altı morluklarınız mora yakın yada turuncu renkli kapatıcılar kullanarak örttüğünüzde doğala en yakın görünümü yakalayabilirsiniz. Bu işlemden sonra ten makyajınıza geçebilirsiniz. Ten makyajı yaparken ise su bazlı fandoten allık ve krem tercih etmeniz gerekmektedir. Bu şekilde yaptığınızda yapaylıktan uzak doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz ve hemde cildinizin nem dengesini sağlamış olursunuz.

Kış aylarında en çok tercih etmeniz gereken olmazsa olmazlardan koyu renkli rujlar kahverengi , bordo, koyu gülkurusu ve vişneçürüğü renklerini tercih etmenizi tavsiye etmelisiniz. Kış döneminde hassas davranmanız gereken diğer bir nokta ise kullanacagınız rimelin siyah renkte olmasıdır. Siyah renkli rimel kış aylarının vazgeçilmesi ve en çok tercih edilen romantik ve çekici bir görünüm ile birlikte irilik katmaktadır.

Kış makyajlarının normal yapılan makyajlardan farkına değinecek olursak nem dengesini bozmadan ve kolay akıp kaybolmaması gerekmektedir. Yaz aylarında bilindiği gibi çok sık pudra kullanmanız gerekmeyecektir bu yüzden cildiniz için bir artı olacaktır ve cildiniz pul pul hasta bir görünümden uzaklaşıp daha canlı ve sağlıklı görünmenizi sağlayacaktır.

Kışın Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Edilir

 

 

Kış makyajının Artılarına ve Eksilerine Değinecek Olur isek ;

  • Kış aylarında pudra kullanılmadığından cildinizdeki gözenekler fazla kapanmayacaktır.
  • Özellikle su bazlı ürünler tercih edildiğinden cildi kurutmayacaktır.
  • Yaz makyajınıza göre daha örtücü olduğundan cilt kusurlarını göstermeyecektir ve daha doğal bir görüntü sağlamaktadır.
  • Çok fazla iddialı olduğundan dolayı dikkat çekici olup fazla dikkat çekmek istemeyenler için bir dezavantajdır.

Kış aylarında cildinizi makyaja alıştırmakta çok önemlidir çünkü soğuğun etkilerinden korunmanız için cildinizi nemlendirerek bu tarz kötü sonuçlarla karşılaşmamalısınız yağlı cilde sahip olanlar için de aynı durum söz konusudur. Bilinen aksine yağ formüllü kremlerden uzak durmak gerekir ve su bazlı kremler kullanmak kış ayları için daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Kışın Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir 1

Kuru cilde sahip iseniz doğal yağlar kullanmanız tavsiye edilmektedir mesela Hindistan cevizi , arğan yağı , buğday yağı gibi ile karma yapılı ciltlere jel formüllü kremler kullanılarak ciltlere günde 2 defa nemlendirmek faydalı olacaktır.

Cildinizde çatlayan kuru yapılı kişilerin ise mutlaka doktor tavsiyesi ile önerilen yoğun formüllü kremler kullanmalıdırlar ve neme doymayan cildiniz makyaj yaptıgınızda neme doymadıgından dolayı makyajı emmeyecek ve makyajınız iki saat içinde olumsuz sonuçları yani akmalar görünecektir.

Tavsiye edilen genellikle cildinizi gece doyurmak daha önemli oldugu çünkü gündüz nemlendirilen cilt çok fazla koşuldan kirleneceği için gece nemlendirmek ve dinlendirmek tavsiye edilmektedir.

 Sizde Ev Yapımı Sabitleme Spreyi Yapabilirsiniz

 

Makyajı cilde sabitlemek ve uzun süre dayanıklı olması için kozmetik firmaları bayanlar için bir çok makyaj sabitleme ürünü çıkartmışlardır. Fakat bu ürünü sizlerde evinizde birebir aynısını hazırlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 3 Yemek Kaşığı Gül Suyu ve 2 Yemek Kaşığı Gliserin
  • Yarım bardak su ( Su Bardağı)
  • Yağlı cilde sahipseniz 1 çay kaşığı limon suyu

Kışın Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir

Sipreyi kullanmadan önce mutlaka çalkalamanız tavsiye edilmektedir. Yapacagınız bu sprey makyajınızı cildinize sabitleyeceği gibi iyi birde makyaj bazı olacaktır. Cildinizi temizledikten sonra yaklaşık sekiz cm uzaktan cildinize 3 sefer uygulayıp kurumasını bekleyin ve bu şekilde uyguladıgınız kozmetik ürünlerin dayanma süresinin iki katına çıktıgını göreceksiniz.

Kışın uygulanan makyajda kalıcılık çok önemlidir yaz aylarında yapılan makyajlar gibi sürekli tazelenme ihtimali az oldugundan kalıcı makyaj oldukça önemlidir.

 

Etiketler:, ,
1.212 G.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir