Mekik Oyası Nasıl Yapılır


Sponsorlu Bağlantılar


Genç kızların çeyizlerinde görmek istedikleri mekik oyası ile hazırlanmış el işi çok hassas ve zor olan bir il işidir. blogdolusu.com olarak bizde siz degerli ziyaretcilerimiz için mekik oyası nasıl yapılır ve mekik oyası modellerini sizler için sitemizde derledik.

Mekik oyası zor bir iş oldugu gibi bu zor işi bitirdiginizde karşınıza çıkacak mükemmel sonuçlarla zorlugun karşılıgını kat kat alacaksınız ve harika bir eser ortaya çıkacaktır hatta yaptıgınız bu işi kızlarınıza onlardan torunlarınıza kadar gidecek bir el emegi göz nuru bir işciliktir.

Hep mekik oyası zor diyoruz fakat mekik oyasının sistemini ve yapımını ördükten sonra yapımı aklınıza girince sizin için yapması kolay hale gelecektir. Mekik oyası yapmak için öncelikle istekli olmanız gerekecektir, ardından ise size anlatacagımız bu püf noktalar ile sizde mekik oyası yapmayı kolayca başaracaksınız.

MEKİK OYASI YAPIMI:

  • Mekik oyasını yaparken eger mekik sag elimizde ise mekigin ipide sagda yani solda olmak zorundadır.
  • İpi herzaman elimizin ve meigimizin üzerinde olması gerekmektedir.
  • Sol işaret parmagımızı herzaman gevşek tutuyoruz. Bu sayede dügümlerimizin yönleri her zaman degişir.
  •  Dügüm yönü degiştiginde ise sol elimizin ve orta ve başparmagımız ile dügümü tutup mekik olan elimizle sıkıştırıyoruz, daha sonra ise tamamlamak için ikinci bir dügümü atıyoruz. Önemli!!!
  • Daha sonra ikinci dügümü atarken mekikteki ipi sag eldeki orta yüzük ile serçe parmagımızın altında kalıyor , mekik ise sol elimizde bulunan ipin altından geçiriyoruz.

 

 

 

 

Etiketler:
4.412 G.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir