Örgü Yazlık Elbise Modelleri


Sponsorlu Bağlantılar


Örgü Çocuk Yazlık Elbise Modelleri:

Örgü yazlık elbise modelleri nasıl yapılır ve resimleri ile birlikte siz degerli ziyaretcilerimiz için biraraya getirdik.

Çocuklarınız ve sevdikleriniz için örgü yazlık elbise modelleri ile sevdiklerinize güzel bir süpriz yapabilirsiniz. Küçük kızınız için yapacagınız el örgü elbiseler ile hem saglıklı kendiniz yaptıgı elbisenizi giydirir hemde örgü olmasından dolayı onları sıcacık tutabilirsiniz.

Kız Çocuk Örgü Elbise Yapılışı;

Örgümüz iki yaş kız çocukları için 3 numara şiş ile örecegiz bu yaptıgımız elbise ile küçük kızlarınızı sıcacık tutacaktır. Örgümüze 100 ilmek ile başlıyoruz. İlk sıramız lastik örgü ile yapıp daha sonra ise düz örgüye geçiyoruz ve 20 sıra ördükten sonra ise on beş ilmek ara ile bir düz örüyoruz ve 1tane kesin. Sıra boyunca 5 adet örnek koyun ve örgüye sonraki sırayı kestiginiz , ilmeklerin yerincen arttırarak düz örün. Örnekleri üçgen oluşturacak şekilde örmeye devam ediyoruz.

  • Her 20 sırada bir örnek koyduktan sonra elbiseniz istediginiz uzunluga geldiginde lastik örgüye geçin , burda dikkat etmeniz gereken 5 ilmekten birini kesin ve daraltın.
  • Buda arka kısmına gelen ilmeklerden seçilerek yaptıgınız görüntü bütünlügünü saglamış olacaksınız.
  • Dada sonra ise çift lastik örgüye geçildikten sonra ise 30 sıra kadar örmeye devam edin ve örme işleminizi bitirin.
  • Örgünüzün arka kısmı için de aynı uygulamayı yapın.
  • Gelelim omuz bantlarına omuz bantları içinde 6 pirinç başlıyoruz ve pirinç örgü uyguladıkdan sonra yeterli uzunluga geldiginizde  bir bant örün ve iligi açın.
  • Son olarak örgü birleştirme işine geldik; Etek kısmına isteginiz dogrultuda dantel örgü veya işlemeler uygulayabilirsiniz.
Etiketler:, , ,
1.509 G.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir